Konstrukcja sztachety z plastiku na plot i furtę ogrodzeniowa nie potrzebuje pozwolenia na to ani komunikowania tego faktu do starostwa powiatowego z wyjątkiem kilku przypadków.

Projekotwanie plot z Winylu na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa nie potrzebuje pozwolenia na budowę ani zgłaszania tego faktu starostwu powiatowemu oprócz wyjątkowych wypadków.

Ogrodzenia z plastyku na ogrodzenie i bramę sztachetowa nie przekraczające wielkości 2,2 m wznoszone pomiędzy dwoma przylegającymi nieruchomościami nie zadają żadnych formalności biurowych. Tyczy się to także ogrodzeń tymczasowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia trzeba dokonać gdy:

  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych oraz innych miejsc publicznych (nie dotyczy płotów obok prywatnych i wew. nie będących drogami generalnymi)
  2. budowa płotu przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na położenie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia budowy balaski z plastiku na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym czy tez urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji płotu powinno określać formę ogrodzenia, sposób przeprowadzenia jego instalacji a także proponowany czas rozpoczęcia budowy.
  5. Oprócz zgłoszenia wypada dodać oświadczenie o upoważnieniu do dysponowania posiadłością w zamysłach budowlanych i jeśli jest to wymagane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Czasami do budowy ogrodzenia z Winylu na ogrodzenie i furtę ze sztachetek wymagane są uzupełniające uzgodnienia tj. np. zgoda zarządcy drogi na miejsce wjazdu.

Konstrukcje ogrodzenia można rozpocząć po 30 dobach od zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile biuro nie wniesie przedtem protestu. Sprzeciw może zaistnieć w sytuacji, kiedy zamierzane ogrodzenie z PCV na plot i bramę sztachetowa jest nieadekwatne z określeniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej drogi. W sytuacji kiedy proponowane ploty Winylowe na ogrodzenie i bramkę ze sztachetmoże zagrażać bezpieczeństwu ludzi bądź mienia, np. poprzez utrudnianie widoczności, konstrukcja takiego ogrodzenia może potrzebować pozyskania pozwolenia na jego budowę.
Zgłoszenie zamiaru stawiania ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Brak zainicjowania robót przez ten okres skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w przypadku ochoty pobudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s